Ako vybrať nabíjačku?

Napätie adaptéra (V):

Základný údaj, ktorý sa musí vždy zhodovať. Napätie nájdete na Vašom adaptéri pod názvom OUTPUT (výstup adaptéra. Ak adaptér nemáte alebo je údaj nečitateľný, môžete nájsť tento údaj na Vašom zariadení u popisku INPUT. Často je na štítku pod batériou.

Prúd adaptéra (A):

Prúd musí byť zhodný (alebo vyšší) s Vaším pôvodným adaptérom. Výkon adaptéra (W) nám určuje vzťah W = A * V. Ak teda bude menší prúd než na pôvodnom adaptéra - nemusí dochádzať k správnemu nabíjania, pomalšiemu nabíjanie, prehrievanie notebooku a v horšom prípade možné poškodenia. Ideálna je rovnaká hodnota prúdu (A) ako na Vašom pôvodnom adaptéra. Pri väčšom prúdu a teda aj výkonu môže dochádzať k rýchlejšiemu nabíjanie, ale skôr nebude výkon adaptéra zo strany zariadení využitý.

Koncovka adaptéra:

Koncovku definujeme vnútorným a vonkajším priemerom, ďalej sú možné koncovky s pinom, v prípade špeciálnych koncoviek priemery nemeriame (Apple, Lenovo - slim koncovky). Koncovka sa musí vždy zhodovať inak nepôjde adaptér zapojiť do zariadenia.

Typ adaptéra:

Najčastejšie je tento údaj uvedený na štítku adaptéra pod názvom model. Pre niektorých adaptéry, je nevyhnutné, aby sa zhodoval model Vášho adaptéra so špecifikáciou v našom popise. Napríklad u notebookov značky Dell nemusí adaptér fungovať, aj keď je rovnaká koncovka, V, A a W. Je teda vždy vhodné hľadať adaptér, ktorý bude mať v špecifikácii uvedené, že je kompatibilný s Vaším modelom. Ak model nemožno dohľadať obráťte sa na nás.

Typ zariadenia:

Na našom eshope nájdete tiež typy zariadení, pre ktoré sú nabíjačky vhodné. Tento zoznam nie je nikdy 100% aktuálna, pretože sa neustále rozširuje. Hoci sa snažíme o časté aktualizácie, nemusí tu byť uvedený Váš typ a preto keď Vám všetko ostatné sedí, bude sa pravdepodobne jednať o Váš adaptér. Ak sa Však zhodujú predošlé body bude adatér kompatibilné. V prípade kedy sa zhoduje podľa špecifikácie aj typ notebooku sa jedná o 100% istotu výberu.

Druh batérie (článkov v batérii):

Je dôležité skontrolovať pre aký typ batérie je Váš adaptér navrhnutý. Tento údaj sa týka predovšetkým adaptérov pre AKU náradie. Ak vlastníte batériu Li-Ion, je nebezpečné použiť adaptér, ktorý je vhodný pre Ni-MH, Ni-CD.